Czym zasłonić okna połaciowe – dachowe

wpis w: Czym zasłaniać okna | 1

Jak wybrać osłonę na okno na poddaszu? Okna na poddaszu wymagają odpowiedniej ochrony przed słońcem. Aktualnie na rynku nie brakuje rozmaitych akcesoriów, które to umożliwiają. Przy ich wyborze należy zawsze kierować się indywidualnymi potrzebami – takie podejście ułatwia podjęcie zakupowej decyzji.

Istotne pytania

rolety na okna połacioweW pierwszej kolejności trzeba odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Najważniejszą sprawą jest zdefiniowanie potrzeb. Czy osłona okna ma pełnić jedynie funkcję dekoracji? A może ma zabezpieczać pomieszczenie przed nadmiernym przegrzewaniem się lub je zaciemniać? Niezmiernie istotne w omawianym kontekście jest także miejsce, w którym osłona zostanie zamontowana – niebagatelne znaczenie ma zatem to czy będzie to kuchnia, łazienka, sypialnia czy może pokój dziecięcy. W każdym z tych pomieszczeń potrzebne jest inne światło. Nie sposób też pominąć walorów użytkowych i estetycznych. Osłona ma nie tylko pasować do danego wnętrza, ale również nie powinna sprawiać żadnych problemów w obsłudze.

Zobacz jeszcze tutaj

Plisy na okna połaciowe
Rolety do okien dachowych

Różne opcje do wyboru

Jeżeli więc dla przykładu priorytet jest ochrona wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się, najlepszym rozwiązaniem wydają się markizy zewnętrzne. To bardzo skuteczne i funkcjonalne zabezpieczenie stanowiące doskonałą alternatywę dla rolet zewnętrznych. Z kolei do sypialni czy do pokoju dziecka najbardziej nadają się rolety, które zaciemniają wnętrze. Dzięki nim drzemkę można sobie uciąć nawet wtedy, gdy na dworze jest bardzo słonecznie. Jeżeli natomiast komuś zależy na tym, by osłona ładnie rozpraszała światło i jednocześnie odgrywała rolę pięknej dekoracji, powinien postawić na odpowiednie rolety, np. plisowane. W sytuacji zaś, gdy osłona ma spełniać wiele funkcji – chronić przed słońcem, zaciemniać wnętrze, izolować hałas etc., warto pomyśleć o dopasowanych do charakteru budynku roletach zewnętrznych. Jak więc widać, wariantów do wyboru jest wiele. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej zasięgnąć porady specjalisty. Można również rozważyć zamówienie wybranych osłon na wymiar – to co prawda wyższy koszt, ale też i gwarancja, że roleta czy markiza będzie idealnie dopasowana do konkretnego okna.

  1. Co powiesić na oknie dachowym

    Wprowadziliśmy się nie dawno do nowego domku i właśnie kończymy adaptację poddasza na pokój. Tu są okna połaciowe w dachu i wszystkie skierowane centralnie na zachód więc latem jest to naprawdę uciążliwe. Szukam gdzie są najtańsze rolety na okna dachowe do zamówienia i kupienia przez internet na wymiar. Jakie jeszcze zasłony lub rolety najlepiej nadają się do zasłaniania okien dachowych przed słońcem? Gdzie są najniższe ceny na najlepsze osłony do zamontowania na oknach na poddaszu? Czym modnie i tanio zasłonić okno dachowe przed zbyt dużym słońcem? Czym zasłonić okno dachowe żeby nie było drogo, ale za to ładnie i naprawdę dzisiaj modnie?

Dodaj komentarz