Najlepsza osłona okna w pokoju dziecięcym

wpis w: Czym zasłaniać okna | 0

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej osłony na okno, trzeba mieć na uwadze bardzo wiele rozmaitych czynników – m. in. specyfikę pomieszczenia, do którego jest ona przeznaczona. Związku z tym pod innym nieco kątem kupuje się ją np. do salonu czy sypialni, a pod innym do pokoju dziecięcego.

Popularne firanki

rolety do pokoju dziecięcegoDo pokoju dziecięcego bardzo często wybierany jest tradycyjny zestaw w postaci zasłon i firanek. Przeważnie pierwszorzędne znaczenie odgrywają przy tej okazji walory estetyczne – zasłony mają cieszyć dziecięce oko i jednocześnie pasować do wystroju całego wnętrza. Niemniej jednak nie wolno zapominać również i o kwestiach stricte użytkowych. Pokój dziecięcy jest dość specyficznym pomieszczeniem, gdzie nietrudno o zabrudzenia itp. Dlatego też przeznaczone do niego zasłony muszą być wykonane z takiego materiału, który dobrze będzie znosił częste pranie w pralce automatycznej – i to w wysokich temperaturach. Powinien też dawać łatwo się uprasować. Dzieci niejednokrotnie miewają problemy z zasypianiem – w takim układzie najlepiej sprawdzi się materiał słabo przepuszczający światło.

Zobacz jeszcze tutaj

Plisy do pokoju dzięcięcego
Rolety do pokoju dziecięcego

A może roleta?

Dobrym rozwiązaniem jest także zamontowanie w pokoju dziecięcym rolet – i to jest to zresztą często wybierany wariant, lecz i przy tej okazji kilka ważnych kwestii trzeba mieć na uwadze. Nade wszystko liczy się sposób sterowania roletami – w tym momencie odpada standardowy sznureczek, ponieważ stanowi on zagrożenie dla dziecka. Rolety powinny być zatem sterowane za pomocą specjalnego pokrętła. Wskazane jest także to, aby rolety miały wszyte po bokach taśmy. Dzięki temu będzie o wiele łatwiej nimi sterować. Przydatnym elementem są również plastikowe pręty schowane w tunelach – dzięki temu roleta się nie marszczy i zachowuje swój estetyczny wygląd. Jeżeli zaś dodatkowo jest podszyta od spodu, to nie pozwala na przedostawanie się do pomieszczenia nadmiernej ilości promieni słonecznych.

Jeśli ktoś dysponuje stosownymi umiejętnościami oraz możliwościami, rolety czy zasłony do pokoju dziecięcego może uszyć samodzielnie.

Dodaj komentarz