Osłona na okno w kuchni – jaką roletę wybrać?

wpis w: Czym zasłaniać okna | 2

Wybór odpowiedniej osłony na okno w kuchni często przysparza bardzo wielu problemów. Wynika to ze specyfiki tego pomieszczenia – panuje w nim podwyższona wilgotność powietrza, a poza tym bardzo ważne jest to, by stale był zapewniony dopływ światła słonecznego.

Utrzymanie osłony w czystości

rolety okienne w kuchniPrzy wyborze osłony na okno kuchenne zdecydowanie najważniejszą kwestią jest to, z jakiego materiału została ona wykonana. Należy pamiętać o tym, by względy estetyczne nie wysuwały się w tym momencie na pierwszy plan – owszem, osłona powinna pasować do stylistyki wnętrza, aczkolwiek szalenie istotne jest to, by nie sprawiała problemów, jeśli chodzi o utrzymanie jej w czystości. Dobrym rozwiązaniem nie wydaje się zatem roleta tekstylna – w kuchni będzie bowiem szczególnie narażona na zabrudzenia. Specjaliści są zdania, że najlepszą opcją są w tym przypadku rolety z PCV – ich ogromnym atutem jest to, że nie sprawiają żadnych kłopotów natury pielęgnacyjnej. Wystarczy miękka szmatka zwilżona w wodzie z dodatkiem detergentu, np. płynu do zmywania naczyń.

Zobacz jeszcze tutaj

Plisy na okna w kuchni
Rolety do kuchni

Lokalizacja kuchni

Kolejną kwestią, którą koniecznie trzeba mieć na względzie jest lokalizacja kuchni. Od tego zależy bowiem stopień jej nasłonecznienia. Jeżeli przez większą część dnia jest ona narażona na nadmierną ilość promieni słonecznych, osłona musi spełniać również funkcję przyciemniającą. Rozsądnym rozwiązaniem jest wybór takiej osłony, która ładnie rozprasza światło. Dla przykładu jeśli jest taka możliwość, można pokusić się o zamontowanie zewnętrznych markiz. Mają one bardzo wiele zalet. Przede wszystkim zapobiegają – i to bardzo skutecznie – zbytniemu nagrzewaniu się pomieszczeń. Ponadto pozwalają na utrzymanie w nich odpowiedniej temperatury. Z drugiej zaś strony nie zaciemniają wnętrza – jest w nim jasno dzięki odpowiednio rozproszonemu światłu. I dopiero na samym końcu można myśleć o aspektach stricte estetycznych. Pod tym względem wybór w zakresie osłon na okna jest ogromny – każdy zatem może znaleźć model odpowiadający jego oczekiwaniom oraz finansowym możliwościom.

2 Responses

  1. Co powiesić na oknie w kuchni

    Szukam pomysłów na to żeby zasłonić okna w kuchni przed słońcem. Kuchnia znajduje sie na parterze domku jednorodzinnego. Wcześniej mieszkaliśmy w bloku na osiedlu na 5 piętrze więc nie było to takie istotne jak teraz. Piszcie czym zasłaniać okna w kuchni i co jest teraz najbardziej modne jako zasłony. jakie są najmodniejsze rolety do okien w kuchniach. Czym dzisiaj zasłania się okna kuchenne. Co teraz wiesza się na oknach w kuchni? Chcę miec naprawdę ładnie urządzoną kuchnię i musze sie zorientować jakie rozwiązania są dzisiaj najtańsze i zarazem najmodniejsze. Czy opłaca się zamawiać i kupować rolety do okien kuchennych przez internet, takie na wymiar do samodzielnego montażu? Szukam jaki jest tani i dobry sklep internetowy oferujący najlepsze osłony do okien dużej i słonecznej kuchni.

  2. Czym zasłaniać okna w kuchniach

    Okna kuchenne mają to do siebie , że dość często wystawione sa na zachód, a co za tym idzie sa bardzo nasłonecznione. Chcę znaleźć rolety w dobrej cenie i zamontować je sobie samemu w na oknach. Może warto tez zastanowić się na takim rozwiązaniem jak plisy lub żaluzje poziome albo pionowe verticale? Gdzie są najniższe ceny na tego typu osłony do okien?

Dodaj komentarz