Osłona na okno w łazience – jakie rolety wybrać?

wpis w: Czym zasłaniać okna | 0

Okna w poszczególnych pomieszczeniach domowych wymagają odpowiedniej oprawy, która będzie z jednej strony odznaczać się wysokimi walorami estetycznymi i pasować do wystroju wnętrza, a z drugiej zapewni odpowiednią ochronę przed słońcem i wścibskimi spojrzeniami. Dotyczy to również osłony łazienkowego okna – jaka będzie najlepsza?

Co nie nadaje się do łazienki?

rolety do łazienkiŁazienka jest dość specyficznym pomieszczeniem z uwagi na panujący w niej mikroklimat. Podwyższona wilgotność powietrza i częste wahania temperatury to czynniki sprzyjające rozwojowi pleśni oraz grzybów. Jeżeli zaś są problemy z wentylacją, ryzyko pojawienia się niechcianych gości znacząco wzrasta. Nie trzeba chyba dodawać, jak bardzo niebezpieczne jest to dla zdrowia. Wilgoci z łazienki nie da się oczywiście pozbyć w stu procentach. Nie bez powodu zatem zachodzi konieczność stosowania w tym pomieszczeniu produktów wykonanych z materiałów odznaczających się podwyższoną odpornością na wilgoć. Odpadają zatem całkowicie tradycyjne rolety tekstylne czy drewniane.

Zobacz jeszcze tutaj – Plisy na okna w łazience

Najlepsze rozwiązania

Osłona łazienkowego okna powinna być wykonana z wodoodpornego materiału. Dobrym rozwiązaniem są zatem np. rolety z poliestru. Materiał ten odznacza się strukturą, która nie sprzyja rozwojowi pleśni oraz grzybów – podobnie też jak i jego gładka powierzchnia. Ogromną jego zaletą jest również to, że nie sprawia problemów z utrzymaniem go w czystości. Pielęgnacja takich rolet jest bardzo prosta – wystarczy szmatka lekko zwilżona w wodzie z niewielkim dodatkiem detergentu, np. zwykłego płynu do zmywania naczyń.
Innym rozwiązaniem do łazienki mogą być żaluzje aluminiowe – pod warunkiem jednak, że zostaną one zamontowane w opcji z kasetą. Z taką osłoną można stosunkowo często spotkać się w praktyce. Jednakże i w tym przypadku trzeba koniecznie pamiętać o systematycznym czyszczeniu żaluzji – przestrzeń pomiędzy listkami sprzyja niestety gromadzeniu się dużych ilości zabrudzeń, stąd też nieodzowne jest utrzymanie żaluzji w należytym stanie. Warto jeszcze dodać, że takie osłony najlepiej wyglądają na niedużych oknach.

Dodaj komentarz