Jakie osłony – rolety do okien w biurach?

wpis w: Czym zasłaniać okna | 0

O komforcie pracy w biurze decyduje bardzo wiele czynników. Jednym z nich jest odpowiednie doświetlenie pomieszczenia. Bardzo ważne jest przy tym to, aby było ono odpowiednio zabezpieczone przed nadmierną ilością promieni słonecznych – wymagają tego zresztą obowiązujące w Polsce przepisy.

Komfortowe warunki pracy a oświetlenie

rolety okienne do biuraO dogodnych warunkach pracy w biurze można mówić jedynie wówczas, gdy zostaną spełnione pewne kryteria – również w obszarze oświetlenia wnętrz. W tym kontekście niezmiernie ważny jest wybór osłon okiennych. Jakie czynniki brać w tym momencie pod uwagę? Liczy się przede wszystkim kubatura budynku oraz jego usytuowanie względem poszczególnych stron świata. Osłony muszą być zatem praktyczne i funkcjonalne. W wielu biurach zastosowanie znajdują żaluzje wewnętrzne. Są one wygodne, ponieważ pracownik może w każdej chwili podejść do okna i ustawić lamele tak, jak mu odpowiada, regulując stopień natężenia światła. W sytuacji natomiast, gdy w biurze są zamontowane żaluzje zewnętrzne, tego rodzaju działania są niestety w dość dużym stopniu ograniczone. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że żaluzje fasadowe są pozbawione zalet – wręcz przeciwnie, redukują one straty ciepła.
Dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem do biura są żaluzje pionowe – czyli verticale. Najlepiej jednak sprawdzają się one w dużych pomieszczeniach o dość pokaźnych oknach. Inną chętnie wykorzystywaną opcją są rolety. Ich minusem jest jednak to, że można je tylko podnosić lub opuszczać.

Zobacz jeszcze tutaj – Plisy okienne do biura

Ważne kryteria

Generalnie rzecz biorąc, w przypadku osłon okiennych do biura najważniejsza jest ich funkcjonalność. Powinny być dobierane w taki sposób, by konieczność stosowania sztucznego oświetlenia została zredukowana do najbardziej niezbędnego minimum. Poza tym światło w pomieszczeniu powinno rozchodzić się równomiernie, nie jest zalecane, by było zbyt ostre. Warto również postawić na takie osłony, które będą spełniać dodatkowe funkcje ochronne – jak np. rolety antywłamaniowe. Rzecz jasna bez względu na to, jaka osłona zostanie zastosowana, jej zadaniem jest też zdobić fasadę budynku lub pomieszczenie.

Dodaj komentarz