Jednym z najpopularniejszych rodzajów osłon okiennych są plisy – w przeciągu kilku ostatnich lat zyskały one bardzo wielu zwolenników. Nic w tym dziwnego – mają szereg zalet, odznaczają się wysokimi walorami użytkowymi i estetycznymi, a ponadto stwarzają niemałe możliwości aranżacyjne.

Dlaczego właśnie plisy? Łatwość montażu

Proponujemy nowoczesne osłony na każde okno. Rolety plisowane pasują do każdego wnętrza i wystroju.

Dużym atutem omawianych tutaj osłon jest łatwość montażu. Plisy składają się z trzech podstawowych elementów, a mianowicie z prowadnic, profili oraz z plisowanej tkaniny (stąd też taka, a nie inna ich nazwa). Prowadnice można montować na okiennych listwach na dwa sposoby – pionowo lub poziomo. Tkanina jest zamocowana na profilach, które – w zależności od potrzeb – można przesuwać po prowadnicach przez wysokość okna lub obracać je. Profile z nałożoną na nie tkaniną można bez problemu zdjąć, co jest nie lada ułatwieniem, kiedy trzeba umyć okna. Estetyczny wygląd plis wynika w głównej mierze z tego, że tkanina układa się w taki sposób, że nie odstaje od okna – bez względu na to, w jakim ułożeniu znajdują się profile. W użyciu są obecnie tkaniny poliestrowe odznaczające się licznymi zaletami jak np. odporność na promieniowanie UV. Są ponadto dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, co ułatwia dopasowanie ich do wyglądu danego pomieszczenia.

Plisy Szczecin

Duże możliwości aranżacyjne

– Plisy na okna w sypialni
– Plisy na okna dachowe i połaciowe
– Plisy do okien w łazience
– Plisy na okna w kuchni
– Plisy na okna w salonie
– Plisy do pokoju dziecięcego
– Plisy okienne do biura
– Plisy do nietypowych okien
– Plisy do okien balkonowych

Plisy świetnie pasują także do dużych okien. Nasze plisy w salonie samochodowym VW

Plisy można z powodzeniem montować zarówno na oknach standardowych, jak i niestandardowych, np. okrągłych czy trójkątnych. Wszystko dzięki temu, że profil można obracać o 90 stopni. Tak więc na oknach o nietypowych kształtach plisy prezentują się wyjątkowo oryginalnie. Niezwykle interesującym rozwiązaniem, które można zastosować na każdym oknie, bez względu na jego rozmiar i kształt, jest zamontowanie dwóch plis – w ten sposób można uzyskać efekt rolet dzień-noc. Plisy trzeba jednak zamocować na tych samych prowadnicach, a powinny się od siebie wyraźnie różnić albo kolorem (jedna jasna, druga ciemna), albo stopniem przepuszczalności światła. Plisę zaciemniającą umieszcza się na dole. Ustawienie plis dostosowuje się do swoich indywidualnych potrzeb.

Nasze rolety oraz plisy montowaliśmy w domach, mieszkaniach, biurach i różnych instytucjach. Znakomicie nadają się do gabinetu lekarskiego, dentystycznego (stomatologa), biura adwokata, notariusza, sekretariatu. Realizowaliśmy także zlecenia od takich instytucji jak salon samochodowy, szkoły, przedszkola, żłobki i uczelnie. Te plisy na okna w kuchni – Oni naprawdę znają się na roletach