Jaka roleta – zasłona na okno balkonowe?

wpis w: Czym zasłaniać okna | 1

Najbardziej charakterystyczną cechą okien balkonowych jest ich duża powierzchnia, co w miesiącach wiosennych oraz letnich bywa dość uciążliwe, ponieważ okna te przepuszczają sporo światła, co nie każdemu odpowiada. Na szczęście jednak można się z tym uporać poprzez zamontowanie odpowiedniej rolety. Jakie zatem kwestie należy mieć przy tej okazji na uwadze?

Wymagające okno balkonowe – czego nie stosować?

rolety na okno balkonoweTrzeba przede wszystkim pamiętać o funkcji, jaką spełniają drzwi balkonowe. Mają one umożliwiać dostanie się na balkon bądź na taras. Kiedy jest ciepło na dworze, otwierane są dosyć często – tak więc roleta nie ma prawa w tym przeszkadzać. Ponadto duża powierzchnia okna to także większe wymagania, jeśli chodzi o pielęgnację – w tym kontekście również roleta nie może być tym elementem, który utrudnia wykonywanie tego typu czynności. Mając na uwadze powyższe uwagi, najlepiej od razu wyeliminować najprostsze, wolnowiszące rolety, albowiem w przypadku okien balkonowych nie zdadzą one egzaminu, gdyż będą utrudniać dostęp do drzwi.

Do okien balkonowych nie są również polecane rolety bambusowe – to dość delikatna konstrukcja, która może ucierpieć przy częstym zamykaniu oraz otwieraniu drzwi. Trafionym rozwiązaniem nie wydają się w tym przypadku także i rolety rzymskie – chcąc otworzyć drzwi przy w pełni rozwiniętych roletach, trzeba będzie je podnosić aż do wysokości klamki, co też jest dość kłopotliwe.

Zobacz jeszcze tutaj

Plisy do okien balkonowych
Rolety do okien balkonowych

Najlepsze rozwiązania

Ca zatem jest polecane do okien balkonowych? Najczęściej mówi się w tym kontekście o trzech opcjach. Pierwszą z nich są rolety plisowane. Odznaczają się one bardzo wysoką skutecznością przy zaciemnianiu pomieszczenia. Są proste w montażu, łatwo też je zdemontować, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ponieważ przylegają do szyb, nie przysparzają jakichkolwiek kłopotów przy korzystaniu z okna. Drugą ze wspomnianych opcji są rolety mini. Na pierwszy rzut oka przypominają one rolety plisowane, aczkolwiek różnią się nieco od nich sposobem montażu. Trzecią i ostatnią z zalecanych osłon są rolety w kasetach. Świetnie się one sprawdzają na balkonowych drzwiach z tzw. poprzeczkami poprawiającymi sztywność szyby.

  1. Co powiesić na oknie balkonowym

    Cały czas zastanawiam się co jeszcze można wieszać na oknach balkonowych. Mam już modnie urządzony salon, wykładziny, meble. kolory na ścianach i nie mam pojęcia czym modnie i tanio przysłonić duże okno balkonowe. Na oknie balkonowym lubię mieć swoje kwiatki – nolina i juka, więc jakieś verticale czy klasyczne firany odpadają. Piszecie, że dobrym rozwiązaniem są plisy i rolety mini do okien balkonowych ale jakoś nie jestem jeszcze przekonana do tego typu osłon. Szukam jakie jeszcze są najtańsze żaluzje lub rolety, które będą ładnie wyglądały na moim oknie balkonowym. Przed remontem pokoju nie miałam problemu z zasłonieniem okien w mieszkaniu z balkonem. Czy oferujecie także tanie rolety na okno balkonowe na wymiar? Można je zamówić przez internet z dostawą do domu klienta?

Dodaj komentarz