Proekologiczne trendy obecne są w bardzo wielu dziedzinach naszego życia. Dotarły również na rynek osłon okiennych, czego doskonałym przykładem są rolety zasilane bateriami słonecznymi. To znakomita propozycja dla tych wszystkich osób, którym kwestie związane z ochroną środowiska są bardzo bliskie.

Prosta obsługa

rolety na baterie słoneczneRolety zasilane bateriami słonecznymi to póki co nowość na rynku, niemniej jednak należy oczekiwać, że w przeciągu kilku najbliższych lat produkty te znacząco zyskają na popularności. Są one przeznaczone do montażu na oknach, w których znajdują się szyby zespolone – zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w innych obiektach. Roleta jest umieszczana pomiędzy szybami. Do sterowania nią służy specjalny panel, który jest mocowany na skrzydle okna. Za pomocą przycisków, w które jest wyposażony, roletę można podnosić lub opuszczać. Obsługa panelu jest bardzo prosta i nie nastręcza jakichkolwiek trudności, a przy okazji pozwala dość skutecznie kontrolować ilość światła słonecznego, które dostaje się do pomieszczenia. W każdym bądź razie dzięki odpowiednim ustawieniom można zapewnić sobie poczucie prywatności.

Zalety rolet na baterie słoneczne

Przy produkcji opisywanych tutaj rolet zastosowanie znajduje wysokiej klasy materiał poliamidowy. To z kolei przekłada się na takie, a nie inne właściwości rolety. Jest ona przede wszystkim szalenie wytrzymała. Poza tym jest w wysokim stopniu jest odporna zarówno na rozciąganie, jak i na kurczenie. Jest także stosunkowo elastyczna, dzięki czemu się nie podwija i zachowuje walory estetyczne. Jej powierzchnia jest pociągnięta warstwą farby aluminiowej. To sprawia, że promienie słoneczne odbijają się od niej, co zapobiega przegrzewaniu się pomieszczenia, zapewniając tym samym przebywającym w nim osobom odpowiedni komfort termiczny. Z uwagi na takie, a nie inne położne, roleta nie jest narażona na uszkodzenia mechaniczne. Rolety zasilane bateriami słonecznymi są dostępne w różnych wariantach, jeśli chodzi o kolory i rozmiary – można je montować w oknach o wymiarach standardowych i niestandardowych.