Rolety mini to proste, funkcjonalne i jednocześnie bardzo estetyczne rozwiązanie wykorzystywane w wielu domach, biurach, sklepach itp. Znakomicie sprawdzają się w różnych pomieszczeniach i doskonale pasują do różnych aranżacji wnętrz – zarówno tych klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych, np. minimalistycznych.

Prosty montaż

rolety miniRolety mini pod wieloma względami różnią się od tradycyjnych rolet. Przede wszystkim są znacznie prostsze w montażu, ponieważ nie wymagają wiercenia jakichkolwiek otworów. Do ramy okna są one przymocowywane za pomocą specjalnych, samoprzylepnych haczyków lub opasek. Są to o tyle mocne i wytrzymałe elementy, że bez problemu radzą sobie z utrzymaniem ciężaru materiału. Nie ma więc ryzyka, że odpadną od okna, a jeśli zachodzi takowa konieczność, można je szybko zdjąć.

Roletami steruje się za pomocą mechanizmu łańcuszkowego. Nie ma on kasety, w związku z czym roleta mini zajmuje znacznie mniej miejsca niż modele z kasetami – jest to cecha, która świetnie sprawdza się w niedużych pomieszczeniach, w których cenny jest każdy kawałek przestrzeni, nawet ten najmniejszy.

Szeroki wybór

Na pierwszy rzut oka rolety mini przypominają rolety przyszybowe. Jednakże podstawowa różnica tkwi w tym, iż w pierwszym z wymienionych przypadków prowadnice nie są widoczne, dzięki czemu nie zmniejsza się powierzchnia szyby. Pomimo tego, roleta bardzo dobrze przylega do okna i nie przeszkadza w jego otwieraniu czy uchylaniu. Największym mankamentem rolet mini jest to, że ograniczają one możliwości przyciemniania okna. Można je jedynie podnosić lub opuszczać, nie ma więc takiej opcji, by zaciemniały przykładowo górną lub środkową część okna.
Do produkcji rolet mini są wykorzystywane tkaniny poliestrowe. Tego typu materiały odznaczają się zróżnicowaną strukturą oraz stopniem przepuszczalności powietrza, więc mogą pełnić w pomieszczeniu rozmaite funkcje – albo zaciemniać je w stu procentach, albo tylko rozpraszać światło w celu uzyskania delikatnego efektu. Co się zaś tyczy kolorystyki, wybór jest ogromny – można znaleźć rolety pasujące do wybranej aranżacji.