Jakie rolety okienne wybrać do salonu?

wpis w: Czym zasłaniać okna | 2

Salon – określany też mianem pokoju dziennego – to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w całym domu. To właśnie tutaj rodzina spędza najwięcej czasu i podejmuje gości. Bardzo ważne jest zatem to, aby zadbać o odpowiednią aranżację tego miejsca – nie wolno przy tym pomijać okien, które wymagają zarówno ładnej dekoracji, jak i ochrony przed słońcem.

Modele klasyczne

rolety w salonieNie każdy ma w domu klimatyzację – tym bardziej zatem kwestia wyboru osłon na okno nabiera szczególnego znaczenia. Wymienić można kilka rozwiązań, których zastosowanie w salonie wydaje się jak najbardziej uzasadnione. Jednym z nich są klasyczne rolety. Należy w szczególności zwracać uwagę na modele odznaczające się ciemnymi kolorami, albowiem to one najskuteczniej pochłaniają sporą ilość promieni słonecznych. Ważne jest jednak to, by nie zaciemniały całkowicie okna, stąd też spore znaczenie ma to, z jakiego materiału zostały wykonane. Każdy z materiałów odznacza się zróżnicowanym stopniem przepuszczalności światła. Można więc dla przykładu postawić na modele z przesłonami bawełnianymi bądź poliestrowymi, w zależności od potrzeb.

Zobacz jeszcze tutaj

Plisy na okna w salonie
Rolety na okna w salonie

Rolety bambusowe lub plisowane

Innym dość często wybieranym do salonu rozwiązaniem są rolety bambusowe. Bez wątpienia największym ich atutem jest naturalny wygląd, który wprowadza do pomieszczenia ciepłą i przytulną atmosferę. Rolety bambusowe najlepiej odnajdują się w aranżacjach inspirowanych ekologicznymi trendami, niemniej jednak bardzo interesujące rezultaty można uzyskać poprzez zastosowanie ich w salonie urządzonym w nowoczesnym stylu, np. minimalistycznym. Sporą zaletą takich rolet jest to, że ładnie rozpraszają światło.
Z kolei osoby, dla których najważniejsza jest funkcjonalność oraz wygoda użytkowania, mogą zdecydować się na rolety plisowane. Na ich korzyść przemawia to, że można w ten sposób zaciemnić całe okno, albo tylko wybraną jego część. Poza tym po zwinięciu zajmują bardzo mało miejsca, co jest przydatne zwłaszcza podczas mycia okien. Plisy są poza tym bardzo zdobne, świetnie zatem będą się komponować z klasycznym wystrojem wnętrza.

2 Responses

  1. Co powieśić w salonie na okna

    Poradźcie i jakie aktualnie są najbardziej modne zasłony do okien w salonie? Które rolety najbardziej nadają się do powieszenia na oknach salonowych i balkonowych. Jakie żaluzje lub plisy będą najlepsze do zasłaniania okien w pokoju dziennym. Szukam gdzie są najmodniejsze dzisiaj verticale do samodzielnego montażu na wymiar. Chce kupić najtańsze osłony do okna balkonowego przez internet. W którym sklepie internetowym są najniższe i najlepsze ceny na rolety rzymskie do okna salonowego.

  2. Czym zasłonić okno w salonie

    Nie mogę się zdecydować na to czym najlepiej przysłonić okna salonowe? Podobają mi się zarówno plisy, rolety, żaluzje pionowe – verticale i nie jestem w stanie się zdecydować. Proszę o kontakt i w tej sprawie. Generalnie nie wiem jaka jest dzisiaj moda na przysłanianie dużych okien salonowych przed mocnym słońcem. Chcę mieć po prostu ładnie na moich dużych oknach drewnianych. Czy takie same zasłony wiesza się w salonie na oknach plastikowych jak na stylowych oknach z drewna?

Dodaj komentarz