Decydując się na określoną aranżację wnętrza, należy mieć na uwadze to, że każdy zastosowany w niej element odgrywa niebagatelną rolę. Dotyczy to również wystroju okna, który pod względem stylistycznym nie może odstawać od reszty wnętrza. Ważne jest również i to, by odznaczał się odpowiednimi walorami użytkowymi. Często przy tej okazji pojawia się dylemat – lepsze będą rolety czy może tradycyjne zasłony?

Wady i zalety rolet

rolety na oknaZarówno rolety, jak i zasłony, posiadają swoje plusy i minusy. Przy wyborze którejś z tych opcji trzeba się kierować nie tylko indywidualnymi upodobaniami, ale także możliwościami danego pomieszczenia. Nie wszędzie to samo będzie dobrze wyglądać, a przecież nie wolno też w tym momencie pominąć i innych istotnych kwestii takich jak chociażby ochrona pomieszczenia przed nadmierną ilością światła słonecznego oraz obsługa osłon. Jeżeli chodzi o rolety, to zdecydowanie największym ich atutem jest funkcjonalność, są bardzo praktyczne i proste w obsłudze. Idealnie nadają się do domu, w którym są małe dzieci lub zwierzęta takie jak psy czy koty. Co się zaś tyczy ich wad, to należy uważać na to, co ustawia się na parapecie, aby uniknąć przypadkowego strącenia tych przedmiotów przy zwijaniu i rozwijaniu rolety. Trzeba też na bieżąco czyścić rolety, by nie dopuścić do zgromadzenia się na nich większych ilości kurzu i innych zabrudzeń.

Plusy i minusy zasłon

Tradycyjnym zasłonom też nie sposób odmówić uroku. Świetnie prezentują się w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym czy romantycznym. Można je bardzo często zmieniać, w zależności od potrzeb. Jest to zresztą konieczne też i ze względów stricte praktycznych, ponieważ mają one tendencję do pochłaniania wszelakich nieprzyjemnych zapachów (np. dymu z papierosów), zabrudzeń oraz promieni słonecznych, które powodują blaknięcie kolorów. Dodatkowo dochodzi do tego konieczność utrzymania w należytym stanie karniszy – nie wolno zapomnieć o tym, że i one wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed szkodliwymi czynnikami. Na korzyść zasłon przemawia to, że uszycie ich we własnym zakresie nie jest dużym kłopotem.

Oferujemy w najlepszej cenie:

– Rolety do okien dachowych, połaciowych, uchylnych
– Rolety na okna w sypialni
– Rolety do okien w łazience
– Rolety na okna w kuchni
– Rolety na okna w salonie
– Rolety do pokoju dzięcięcego
– Rolety okienne do biura
– Rolety do nietypowych okien – łukowych, skośnych, trapezowych
– Rolety do okien balkonowych i tarasowych
– Rolety bezinwazyjne – bez wiercenia do okien drewnianych, plastikowych i aluminiowych
– Rolety na okna dzień noc
– Rolety okienne harmonijkowe