Jakie rolety wybrać do sypialni?

wpis w: Czym zasłaniać okna | 1

Sypialnia to szczególne miejsce w każdym domu. To właśnie tutaj można odpocząć po trudach dnia codziennego i zrelaksować się. Aby jednak w pomieszczeniu tym panowała atmosfera sprzyjająca wypoczynkowi, trzeba zadbać o odpowiedni jego wystrój. Niebagatelne znaczenie w tym kontekście odgrywa osłona okna.

Sposób montażu rolet

rolety do sypialniPrzy wyborze rolet do sypialni trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów – w tym m. in. na sposób ich montażu. Jest to bardzo ważne, ponieważ sypialnia wymaga systematycznego wietrzenia – roleta nie może zatem przeszkadzać przy otwieraniu i zamykaniu okna. Zdecydowanie najczęściej polecanym rozwiązaniem są w tym przypadku modele montowane na ramie okna. W sklepach w ich zakresie wybór jest bardzo szeroki, dostępne są standardowe rozmiary, nie ma też jednak problemu z zamówieniem rolet na konkretny wymiar, co okazuje się pomocne w sytuacji, kiedy okna odznaczają się niestandardowymi rozmiarami. Inną dobrą opcją do sypialni są też rolety kasetowe. W obu tych przypadkach okno można swobodnie otwierać i zamykać – klasycznie montowane rolety mogłyby zatem przysparzać trudności.

Zobacz jeszcze tutaj – Plisy na okna w sypialni

Stopień przepuszczalności światła

Komfort wypoczynku w sypialni uzależniony jest też od stopnia przenikania światła przez rolety. W tym względzie każdy ma swoje własne upodobania. Rozpatrując zakup rolety pod tym kątem, należy mieć na względzie przede wszystkim materiał, z którego została wykonana. Jeżeli dla przykładu komuś w sypialni najbardziej odpowiada łagodnie rozproszone światło o charakterystycznym, mlecznym zabarwieniu, powinien zdecydować się na rolety transparentne. Z kolei osoby preferujące wysoki stopień zaciemnienia powinny postawić na specjalne rolety zaciemniające, w których materiał jest najczęściej podgumowany. Natomiast gdy komuś odpowiada większa ilość rozproszonego światła, może postawić na rolety bambusowe. One również często znajdują zastosowanie w sypialniach z uwagi na to, że jako produkt wykonany z naturalnego materiału wprowadzają do pomieszczeń  wyjątkowo miła i przytulną atmosferę, która jak najbardziej sprzyja relaksowi.

  1. Czym zasłonić okna w sypialni

    Co nadaje się najlepiej do zasłaniania okien w sypialni? Wprowadzamy się niedługo do nowego domu i będzie to przeprowadzka z mieszkania w bloku. Dlatego szukam jakiś ciekawych i modnych rozwiązań żeby nową sypialnie urządzić jak to się mówi na tip top. Nie interesowałem się tym tematem przez ostatnie lata i dopiero chce się zorientować czym zasłania się okno w sypialnie przed słońcem tak żeby było tanie o modnie. Niekoniecznie muszą to być jakieś najmodniejsze rolety, żaluzje, plisy czy inne osłony okienne bo wiem , że takie coś może być drogie. Z tego co tutaj czytam to oferujecie rolety na okna w sypialni do zamówienia przez internet i można zakupić tutaj zasłony na wymiar do samodzielnego montażu.

Dodaj komentarz