Szare osłony okienne – hit czy kit?

wpis w: Czym zasłaniać okna | 0

Kolor szary to jeden z ponadczasowych klasyków – często i chętnie jest wykorzystywany w rozmaitych aranżacjach wnętrz. Świetnie komponuje się zarówno z nowoczesną, jak i bardziej tradycyjną stylistyką. Czy w związku z tym szare osłony okienne to dobry pomysł?

Klasyczne szarości

Kolor szary nie rzuca się zbytnio w oczy, co dla jednych jest wadą, dla innych zaś zaletą. Poza tym szarość szarości jest nierówna – barwa ta, podobnie jak każda inna, występuje w niezwykle szerokiej palecie odcieni, od bardzo bladych po mocne i ciemne, niemalże wpadające w czerń. Nierzadko można się zetknąć z opiniami, że szary jest nudny – tymczasem nie jest to wcale prawdą, ponieważ z uwagi na swoją neutralność stwarza naprawdę mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Trzeba jedynie dać mu szansę i umiejętnie połączyć go z innymi kolorami. Tak więc rolety czy zasłony w tym właśnie kolorze to dobry pomysł, o ile oczywiście kwestia doboru poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza zostanie dokładnie i starannie przemyślana.

Do czego pasują szare osłony?

szare zasłony do okienSzare osłony w jasnych tonacjach idealnie pasują do wnętrz urządzonych w modnych ostatnimi czasy stylu shabby chic oraz do innych aranżacji utrzymanych w klimacie retro bądź vintage. Świetnie tu sprawdzą się dla przykładu rolety rzymskie w delikatne paseczki czy w kratkę bądź zasłony przyozdobione drobnymi groszkami lub dyskretnymi wzorami kwiatowymi. Proste osłony w ciemnoszarym kolorze, np. rolety bądź żaluzje, to z kolei doskonała propozycja do wnętrz minimalistycznych czy industrialnych.

Szare osłony będą rewelacyjnie komponować się z dodatkami w innych kolorach – ich dobór zależy od tego, jaki chce się uzyskać ostateczny efekt. Jeżeli np. ma być romantycznie, niezłym pomysłem jest połączenie jasnych szarości z pudrowym różem bądź z pastelami. Ważne jest to, aby całe pomieszczenie było utrzymane w jasnych tonacjach. Oczywiście, trzeba się liczyć z tym, że im bledszy kolor osłony, w tym większym stopniu przepuszcza ona światło – nie bez znaczenia jest tu zatem także to, z jakiego materiału została wykonana osłona.

Dodaj komentarz