Minimalizm to w dzisiejszych czasach trend wszechobecny w wystroju wnętrz mieszkalnych (i nie tylko). Przybiera on rozmaite formy – warto w tym momencie wspomnieć o stylu industrialnym, którego najważniejszą cechą jest surowość. Ma on bardzo wielu zwolenników. Decydując się na urządzenie mieszkania w ten sposób, trzeba zadbać o wiele aspektów, w tym m. in. o odpowiednie osłony na okna.

Modny trend

rolety wolnowisząceStyl industrialny wzbudza ogromne zainteresowanie z wielu powodów. Kojarzony jest przede wszystkim z prostotą, a także z funkcjonalnością oraz dużą, wolną przestrzenią. Jest idealny dla właścicieli coraz popularniejszych w Polsce loftów, ale nie tylko – utrzymane w tym klimacie mieszkanie można stworzyć od podstaw. Jednym z najistotniejszych w nich elementów są okna – zajmują one sporą powierzchnię, niekiedy nawet i całą ścianę. Stąd też zachodzi konieczność dobrania właściwej przesłony, która z jednej strony zapewni prywatność, a z drugiej pomoże w regulowaniu dostępu światła do danego pomieszczenia. Tradycyjne rozwiązanie w postaci zasłon i firanek nie zda w tym przypadku egzaminu.

Zalety rolet wolnowiszących

Osoby zajmujące się profesjonalnie aranżacją wnętrz często polecają w tym momencie wolnowiszące rolety. Montuje się je na ścianie bądź na suficie (w okiennej wnęce albo na skrzydle okna). Są bardzo proste i wygodne w obsłudze. Jednocześnie z nimi można zastosować panel typu dzień-noc, co daje użytkownikowi całkowitą kontrolę nad ilością światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia o określonych porach. Sporym atutem rolet wolnowiszących jest również to, że są dostępne w bogatej gamie produktów, w związku z czym klient może wybrać pożądany przez siebie rozmiar oraz kolor. W razie potrzeby tkaninę w rolecie można zmienić na inną – to bardzo skuteczny sposób na szybką odmianę wnętrza. Ponadto ceny opisywanych tutaj rolet są bardzo przystępne, każdy więc znajdzie coś adekwatnego do zawartości swojego portfela. Rolety wolnowiszące są doskonale przystosowane do montażu na dużych oknach. Wielu producentów oferuje też możliwość wykonania rolet na wymiar.